Rawscy strażacy z nowym hydraulicznym sprzętem. Urządzenia usprawnią działania związane z ratownictwem drogowym…

erawaPowiat
fot. PSP Rawa Maz.
komentarzy

Nowy sprzęt hydrauliczny wykorzystywany w ratownictwie drogowym trafił w ręce rawskich strażaków. Nowe urządzenia lokalnej komendzie przekazała Komenda Wojewódzka PSP w Łodzi. Średni zestaw sprzętu hydraulicznego, został zakupiony w ramach projektu „Usprawnienie ratownictwa na drogach”.

Lista narzędzi wchodzących w skład sprzętu, który trafił wczoraj do Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej, jest bardzo długa. Jedno jest jednak najważniejsze, urządzenia są nowoczesne i przede wszystkim odpasowane do obecnych konstrukcji pojazdów, które mogą uczestniczyć w wypadkach. Poprzedni sprzęt tego typu został zakupiony w 1996 roku.
– Dotychczas korzystaliśmy z wysłużonego sprzętu, który nie spełniał już parametrów, nie był już tak wytrzymały. Ten nowy zestaw z pewnością przyspieszy naszą pracę – mówi Marcin Szymański z PSP w Rawie Mazowieckiej.

Wyposażenie rawskich strażaków zostało wzbogacone o agregat hydrauliczny ze zwijadłami bocznymi, różnego rodzaju rozpieracze, nożyce, wsporniki, czy zestaw do wyważania drzwi. Oprócz narzędzi hydraulicznych w otrzymanym zestawie znalazły się między innymi, zabezpieczenia na poduszki powietrzne, system podpór do stabilizacji pojazdu, zbijaki do szyb, przecinaki do pasów, osłony ochronne przed odłamkami szkła oraz piła ręczna do cięcia szkła klejonego.

Aby móc w pełni sprawnie posługiwać się nowoczesnym hydraulicznym zestawem narzędzi ratowniczych, rawscy strażacy przeszli wczoraj specjalne szkolenie. Nowe urządzenia warte są około 100 tysięcy złotych.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz