Rawscy uczniowie z wizytą w Sejmie i Senacie. Edukacyjna wycieczka miała uświadomić jakie znaczenie mają te instytucje w życiu obywateli

erawaMagazyn
fot. ZPS
komentarzy

Uczniowie z Zespołu Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej wybrali się na nietypową wycieczkę do Warszawy. W miniony wtorek (19.09) młodzież miała okazję poznać Sejm i Senat. 

Wtorkowa wycieczka rozpoczęła się od spaceru w Parku Łazienkowskim, po czym przeniosła się na ulicę Wiejską. Tam uczniowie ZPS poznali zasady procesu legislacyjnego, obowiązki posłów i senatorów oraz funkcję Sejmu i Senatu. 
– Mieliśmy możliwość zwiedzenia sal plenarnych oraz sejmowych kuluarów. Ponadto przewodnik poszerzył wiedzę młodzieży na temat ważnej roli jaką pełni Sejm i Senat w życiu każdego z nas – relacjonuje Anna Stępniak z Zespołu Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej.

Wspomniana wizyta była również okazją do spotkania z politykami z powiatu rawskiego. W budynku przy Wiejskiej z uczniami, nauczycielami i rodzicami przywitali się poseł Grzegorz Wojciechowski i senator Rafał Ambrozik. Cała wizyta zakończona została przekazaniem okolicznościowych upominków oraz pamiątkowym zdjęciem.

fot. ZPS

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz