Rawscy wojownicy zdobyli Shido – Ligę. Zawodnicy z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin wrócili z łódzkich zawodów z medalami…

fot. karaterawa.pl
erawaSport
fot. karaterawa.pl
komentarzy

Jubileuszowa XX Shido – Liga w Łodzi zorganizowana przez Fight Club Łódź w minioną sobotę (16.11) przeszła już do historii. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć wojowników z Rawskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy po raz czwarty wzięli udział w zawodach. Turniej okazał się być szansą na pokazanie wysokich umiejętności zawodników z Rawy Mazowieckiej.

IMG_0158

fot. karaterawa.pl

W turnieju brało udział około stu zawodników z całej Polski, w tym siedmiu zawodników RKKK, którzy do Łodzi wybrali się z trenerami: sensei Marcinem Kopczyńskim i Adrianem Bajanem. Walki rozpoczął Krystian Krawczyk, który po poważnej kontuzji kolana powrócił do treningów zaledwie dwa miesiące temu. Młody wojownik, według wytycznych trenera Marcina Kopczyńskiego, turniej ten miał potraktować  sparingowo, ale Krystian nie odpuścił i dał z siebie wszystko. W MMA, w którym czuje się najlepiej, bez problemu dotarł do finału i zdobył pierwsze srebro dla Rawy. Podobnie stało się w Thai boxingu, drugiej kategorii, będącej debiutem wojownika. Kolejne srebro dla Krystiana.

Później do swoich walk przystąpili Adam Gromnicki i Adrian Bartosiński. Obaj rawscy faighterzy przeszli przez półfinały jak burza, by spotkać się w finale. Złoto zdobył Adam, zaś srebro powędrowało na szyję Adriana.

Po wspaniałych walkach, najtrudniejsze finały spotkały Adama Piątkowskiego i Szymona Zimeckiego, pierwszemu przyszło zmierzyć się z mistrzem Polski w Kick boxingu. Adam walczył dzielnie i swoją kategorię wagową zakończył na drugim stopniu podium. Natomiast Szymon, po dwóch dogrywkach i przepięknej walce, uległ zawodnikowi z Łodzi i również zdobył srebro.

W najcięższej kategorii wagowej, w Thai boxingu, RKKK reprezentował Radosław Skrętowski. Radek walczył wspaniale, nie ustępował pola, parł agresywnie do przodu. Efektem tego stało się kolejne srebro. Na koniec, w małym finale, charakter pokazał Piotr Bedyniak, który zdobył brąz, ostatni z medali dla rawskiego klubu.

Relacja: karaterawa.plskróty erawa.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz