Rawska „czwórka” doczekała się nowej „Ekopracowni pod chmurką”. Wartość zadania to ponad 50 tysięcy złotych

erawaMiasto
komentarzy

Szkoła Podstawowa numer 4 zakończyła realizację zadania „Utworzenie Ekopracowni pod chmurką – Zielone Sójcze Wzgórze”. Placówka zyskała nie tylko nowe miejsce na zajęcia lekcyjne, ale również przestrzeń, w której uczniowie spędzą przerwy.

Projekt został zrealizowany w ramach działania z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Nasze ekologiczne pracownie”. Przewidywał zagospodarowanie terenu przyszkolnego poprzez zakup pomocy dydaktycznych, nasadzenie roślin, utworzenie ścieżek dydaktycznych, ale także stworzenie miejsca z ławkami do przeprowadzania lekcji na świeżym powietrzu.
– Wokół szkoły mamy dużo terenów zielonych. Chcieliśmy go zagospodarować w taki sposób, aby mogły się tu odbywać konkretne, zorganizowane zajęcia w terenie – opowiada Irena Wiśniewska, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 4 w Rawie Mazowieckiej.

Nowoczesna „Ekopracownia pod chmurką” to ogródek, w którym pojawiły się nowe ławki, rośliny, skały oraz trawy. Ustawione tablice pomogą uczniom poznać piętrowość oraz budowę lasu. Ponadto stworzone miejsce z pewnością sprawdzi się podczas zajęć z biologii, geografii, a także przyrody.
– Pracownia jest przeznaczona dla całej szkoły. Dzieci z grup przedszkolnych mogą poznawać tutaj rośliny, a także odkrywać ich rolę w naszym życiu. Klasy starsze, mogą brać udział w ciekawej edukacji ekologicznej. Ponadto to miejsce do spędzania przerw międzyszkolnych – dodaje Irena Wiśniewska.

Uroczystemu zakończeniu projektu i podsumowaniu inwestycji, towarzyszyła jedna z klas uczących się w placówce. W formie wierszyków przedstawiła ona zalety nowo utworzonej ekopracowni.

Na wykonanie zadania Szkoła Podstawowa numer 4 otrzymała dofinansowanie w wysokości 50 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wartość całego projektu to 55,8 tysięcy złotych.
Więcej zdjęć z otwarcia ekopracowni znajdziecie w galerii. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz