„Rawska Dycha” okazała się strzałem w dziesiątkę. 63 zawodników wystartowało na najdłuższych dystansach lokalnej odsłony akcji „Polska Biega”…

erawaSport
komentarzy

Około 700 biegaczy wzięło udział w lokalnej odsłonie ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. W tym roku już po raz 8 miasto przyłączyło się do tego lekkoatletycznego przedsięwzięcia. Co ważne, inicjatywa cały czas się rozwija. Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy zorganizowano „Rawską Dychę” a więc specjalny bieg na dystansie 10 kilometrów, skierowany w stronę bardziej doświadczonych sportowców.

Pomysł „Rawskiej Dychy” okazał się wyjątkowo trafiony. W biegu wystartowało aż 63 zawodników. Ten fakt może cieszyć. Duża popularność 10-kilometrowego dystansu pokazuje bowiem, jak wielu jest zaawansowanych miłośników tej lekkoatletycznej dyscypliny. Do sprawnego pokonania takiej odległości potrzeba bowiem odpowiedniego przygotowania.
– Novum, które wprowadzamy to dystans skierowany w stronę bardziej profesjonalnych zawodników. Chodzi tu o ludzi biegających, może nie zawodowo, ale na pewno systematycznie – podkreślał Zbigniew Urbański z Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej.

Bieg na dystansie 10 kilometrów wygrał znany już rawski biegacz, podopieczny drużyny MLUKS – Wojtek Sowik. Zawodnik ukończył bieg po 35 minutach i 59 sekundach (wyniki). W rywalizacji na dystansie 5 kilometrów triumfował z kolei Krystian Korbus, kończąc bieg po 18 minutach i 2 sekundach (wyniki). W przypadku tej biegowej imprezy tradycyjnie nie zawiedli również rawscy uczniowie. Na starcie pojawili się reprezentanci zarówno szkół podstawowych, jak i gimnazjów. Młodzi biegacze do pokonania mieli dystanse dopasowane do ich wiekowych możliwości (szczegółowe wyniki).

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz