Rawska „Jedynka” od dziś na zdalnym nauczaniu. W szkole pojawiło się ognisko COVID-19

erawaMiasto
komentarzy

Wszyscy uczniowie klas podstawowych ze Szkoły nr 1 w Rawie Mazowieckiej przechodzą na zdalne nauczanie. Póki co, ta forma kształcenia ma być prowadzona przez tydzień, do 12 listopada. 

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym szkoła podstawowa z terenu Rawy Mazowieckiej zmuszona jest do zamknięcia na nauczanie stacjonarne. Dotychczas kwarantanną obejmowane zostawały pojedyncze klasy. Jednak tym razem podjęto inne decyzje – klasy I – VIII przechodzą na zdalne nauczanie. (Dzieci z oddziałów przedszkolnych pozostają w klasach stacjonarnych.) Przyczyną stało się oczywiście ognisko koronawirusa. 
– Postanowiliśmy szybko wygasić ognisko, które pojawiło się w szkole. Rodzice dwójki dzieci dość ciężko przechodzą chorobę, a uczniowie ci przebywali na świetlicy, gdzie mieli kontakt z wieloma dziećmi z różnych roczników – informuje Arkadiusz Rataj, naczelnik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych rawskiego ratusza.

Decyzja o czasowym zamknięciu placówki zapadła w porozumieniu z kuratorium oświaty oraz rawskim sanepidem. O zdalnym nauczaniu rodzice dowiedzieli się w niedzielę (7.11) późnym popołudniem. Jeśli sytuacja nie będzie się poprawiać i sanepid zaopiniuje kontynuację tej formy nauczania, zdalne zostanie przedłużone. 
– Z pewnością dyrektor szkoły będzie informował rodziców o bieżącym stanie rzeczy. Należy jednak pamiętać, że taka wiadomość może pojawić się w ostatniej chwili – dodaje naczelnik Arkadiusz Rataj.  

W pozostałych placówkach podległych pod miasto sytuacja jest stabilna.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz