[Foto] Rawska Jesień Jazzowa. Kultury głupcze!

erawaKultura
komentarzy

W rawskim Miejskim Domu Kultury odbył się kolejny koncert z cyklu „rawskich jesieni jazzowych”. Nieliczni słuchacze byli zaszokowani dobrą muzyką i… pustą widownią.

W trzecią „Rawską jesień jazzową” na scenie MDK’u zagościła grupa Maciej Fortuna Trio. Na koncercie w sobotę 17 listopada zagrali Maciej Fortuna (trębacz, kompozytor, aranżer), Piotr Lemańczyk (kontrabasista) i Krzysztof Gradziuk (perkusista), laureaci licznych nagród muzycznych.

I choć muzycy dali prawdziwe jazzowe show, oklaski z publiczności były ledwo słyszalne. Około 40 osobowa grupa słuchaczy rozproszyła się po widowni Miejskiego Domu Kultury. Świecąca pustką sala z pewnością nie dodawała artystom otuchy. Mimo to muzycy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, widać, że mają duże doświadczenie – podzieliła się swoimi wrażeniami jedna z mieszkanek Rawy.

Bilet na koncert kosztował jedynie 10 zł i według opinii nielicznych, którzy go zakupili, był wart swojej ceny. W Rawie wszyscy narzekają, że nic się nie dzieje, a jak już jest jakiś ciekawy koncert to nikt nie przychodzi. Szok! – mówią uczestnicy jazzowego wieczoru.
Mieszkańcy Rawy rzadko i nielicznie pojawiają się na takich koncertach, niezależnie czy grana jest muzyka jazzowa, poezja, czy hip-hop. Wszelkie próby zainteresowania ich życiem kulturalnym w mieście przynosi rezultat jedynie w trakcie dożynkowych imprez. Czyżby rawianie nie byli gotowi na odbiór innych artystycznych doznań? Organizacja takich wydarzeń nie wystarczy, potrzebne są jeszcze chęci mieszkańców Rawy i dobra promocja, która może niezdecydowanych przekonać.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz