Rawska młodzież zaprasza dzieci i młodzież z Ukrainy. Spotkanie integracyjne już w sobotę (2.04)

erawaMagazyn
komentarzy

Młodzieżowi radni mają ciekawą propozycję dla kolegów i koleżanek z Ukrainy. W Jatkach Miejskich organizują wielkanocne spotkanie.

Uciekając przed wojną schronili się między innymi w Rawie Mazowieckiej. Chcąc rozweselić im trudny czas, rawska Młodzieżowa Rada Miasta postanowiła zorganizować spotkanie integracyjne.
– Pomysł spotkania narodził się na jednej z naszych sesji. Ustaliliśmy, że musimy zrobić coś więcej niż tylko wolontariat w punkcie pomocy. A skoro jesteśmy młodzieżowymi radnymi, to nasze działania popędziły w kierunku młodych osób. Stąd pomysł na spotkanie wielkanocne – tłumaczy wiceprzewodnicząca MRM w Rawie Mazowieckiej Hanna Kielan.

Młodym z Rawy nie straszna jest bariera językowa. Wiedzą, że potrzebne są tylko chęci. Podczas sobotniego spotkania skorzystają z pomocy ukraińskiego tłumacza, który ułatwi porozumiewanie się. 

Zapraszamy więc do Miejskich Jatek przy ul. Mickiewicza 11 w sobotę w godzinach 11:00-14:00. W programie między innymi, nauka przydatnych zwrotów w języku polskim i ukraińskim, warsztaty plastyczne, gry i zabawy.
– Chcemy pokazać naszym gościom jakie mamy zwyczaje i tradycje wielkanocne, aby swobodniej poczuli się w naszym mieście. Będzie również słodki poczęstunek, a maluchów zaprosimy do kącika malarskiego i zabawę – szukanie czekoladowych jajek wielkanocnych – dodaje Hanna Kielan. 

Młodzieżowi radni przygotowali także zaproszenie w języku ukraińskim, znajdziecie je niżej, śmiało możecie je pokazać swoim gościom z Ukrainy. 
– Chcemy bliżej poznać naszych ukraińskich przyjaciół, znaleźć wspólny język, poznać także ich tradycje, by być z nimi w trudnym dla nich czasie – mówi Rzecznik Prasowy MRM Marcelina Przerwa. 

 Organizatorami spotkania są: Młodzieżowa Rada Miasta, Urząd Miasta, Miejski Dom Kultury oraz Muzeum Ziemi Rawskiej.

Zaproszenie w języku ukraińskim

Запрошуємо дітей та молодь з України, які проживають у Раві Мазовецькій, на інтеграційну Великодню зустріч

Зустріч відбудеться 2 квітня 2022 року, у годинах 11:00 – 14:00 в Ятках Мейських на вул. Міцкевича 11. 

У програмі:

  • Великодні звичаї та традиції, польські та українські,
  • тематичні мистецькі майстер-класи,
  • вивчення корисних фраз польською та українською мовами.

Ми також запрошуємо вас на солодке частування, а дітлахів у малярський куточок і на гру в пошук шоколадних писанок. 

Організатори зустрічі: Молодіжна Міська Рада, Ратуша, Міський Будинок Культури та Музей Равщини.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz