Rawska policja ma ręce pełne roboty. Wszystko przez nieroztropnych kierowców

erawaMiasto
komentarzy

Policjanci z komendy w Rawie Mazowieckiej pracowali przy dwóch groźnie wyglądających zdarzeniach drogowych. Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu zasad bezpiecznej jazdy, o zwracaniu uwagi na znaki drogowe, ustępowaniu pierwszeństwa przejazdu oraz dostosowywaniu prędkości do warunków ruchu drogowego.

fot. KPP Rawa Mazowiecka

Do pierwszego ze zdarzeń drogowych doszło w miniony wtorek (5.04) przed godziną 13.00 na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Zwolińskiego w Rawie Mazowieckiej. To właśnie tam 20-letnia kierująca lanosem, jadąc ulicą Zwolińskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa 55-letniej kierującej fordem, jadącej ulicą Niepodległości. W wyniku zderzenia tych pojazdów uszkodzeniu uległ również opel, którego kierowca stał na skrzyżowaniu, aby kontynuować jazdę w przeciwnym kierunku niż lanos. Na szczęście żaden z podróżujących tymi pojazdami nie odniósł obrażeń. Policjanci, z uwagi na uszkodzenia, zmuszeni byli zatrzymać dowód rejestracyjny od forda. 20-latka za spowodowanie kolizji otrzymała 1500 złotych mandatu karnego oraz 6 punktów karnych.

fot. PSP Rawa Mazowiecka

Kolejne zdarzenie miało miejsce przed godziną 16.00 na ulicy Krakowskiej w Rawie Mazowieckiej. 21-latek kierujący toyotą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i dachował. Zarówno kierujący jak i pasażer samochodu zostali przetransportowani do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W działaniach udział brały także 2 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej z Rawy Mazowieckiej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ZRM przy poszkodowanych oraz usunięciu pozostałości pokolizyjnych.

Policjanci apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze, ustępowania pierwszeństwa przejazdu oraz dostosowywania prędkości do warunków ruchu. Te dwie przyczyny w statystykach policyjnych są na niechlubnym, czołowym miejscu zdarzeń drogowych.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz