Rawska policja podsumowała długi świąteczny weekend. Okres Bożego Narodzenia w powiecie wyjątkowo spokojny

erawaPowiat
komentarzy

W okresie związanym z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego rawskiej komendy, podobnie jak funkcjonariusze w całym kraju, prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W tegoroczny świąteczny weekend na drogach powiatu rawskiego doszło do jednego wypadku drogowego, odnotowano także trzy niegroźne kolizje.

Wzmożone działania kontrolno-prewencyjne prowadzone były w okresie od 24 do 29 grudnia 2019 roku. Funkcjonariusze wyposażeni w sprzęt kontrolno-pomiarowy patrolowali drogi powiatu rawskiego zwracając szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu rawskiego doszło do jednego wypadku drogowego, odnotowano także trzy niegroźne kolizje. W trakcie działań, funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 128 kierujących nie ujawniając ani jednego nietrzeźwego kierującego pojazdem. Ponadto mundurowi zatrzymali jedno prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Do tych, którzy jeszcze w tym roku wybierają się w dłuższą podróż policja apeluje! 

Bezpieczeństwo będzie zależało w dużej mierze od nas samych. Przed podróżą pamiętajmy o przygotowaniu samochodu do drogi. Należy między innymi zadbać o przejrzystość szyb, sprawdzić światła, hamulce, płyny eksploatacyjne oraz stan opon. Nie pozwólmy też ani sobie, ani innym na wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Zaplanujmy trasę i odpoczynki. Spokojna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – to recepta na bezpieczne korzystanie z drogi. Uważajmy także na pieszych. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych piesi są dla kierujących słabo widoczni nawet w ciągu dnia. Apelujemy do kierujących, aby obserwując drogę zwrócili uwagę na słabo widocznych pieszych. Z kolei do niechronionych uczestników ruchu drogowego apelujemy o używanie odblasków nie tylko tam, gdzie wymagają tego przepisy, lecz wszędzie po zmroku.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz