Rawska Policja w wozie terenowym? Mundurowi pozyskują środki na nowy radiowóz…

erawaPowiat
komentarzy

Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej stara się o nowy radiowóz. Mundurowi zwrócili się z prośbą o finansowe wsparcie do wszystkich lokalnych samorządów. Od wysokości uzbieranej kwoty zależy jaki będzie to model samochodu. Policjanci nie ukrywają, że najbardziej przydałby się im wóz terenowy.

fot. Terenowego Nissana Pathfinder'a ma na wyposażeniu między innymi WRD KMP w Skierniewicach

fot. Terenowego Nissana Pathfinder’a ma na wyposażeniu między innymi WRD KMP w Skierniewicach.

Powiatowa Komenda Policji w Rawie Mazowieckiej, korzystając z nowo uchwalanych budżetów, zdecydowała się wystąpić z prośbą o dofinansowanie zakupu radiowozu do pełnienia służby patrolowej. Prośba została skierowana do wszystkich lokalnych samorządów.
– Planujemy kupić nowy radiowóz. Istnieje możliwość dofinansowania przez samorządy połowy środków finansowych na zakup samochodu, który będzie w ramach przetargu nabyty przez Komendę Główną Policji – mówi komendant rawskiej Policji, insp. Jerzy Majewski.
Zgromadzona kwota zostanie wydatkowana na nowy pojazd, jednak jaki to będzie samochód, zależne jest od hojności samorządowców. Komendant ma jednak swoje małe, noworoczne marzenie.
– Chcieć, a móc, to są dwie różne rzeczy. Najlepiej by był to wóz terenowy, bo takiego nie posiadamy u siebie na wyposażeniu.

Do tej pory, dla przykładu, kwotę w budżecie na zakup auta zapisał powiat rawski. Radni zdecydowali się przekazać na ten cel 10 tysięcy złotych.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz