Rawska sekcja pływacka WOPR z kolejnymi sukcesami. Reprezentanci miasta wzięli udział w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym…

erawaSport
komentarzy

Kolejny start w ogólnopolskich zawodach i kolejne sukcesy. Rawska sekcja pływacka WOPR wzięła udział w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Płocku. Ponownie wysokie lokaty osiągnął Filip Rylski. Młody zawodnik z Rawy, w dwóch konkurencjach, zajął dwa najważniejsze miejsca na podium.

Sobotnie (4.10) Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym było bardzo udane dla Filipa Rylskiego, który w swojej grupie wiekowej odnotował wysokie wyniki. Zawodnik z Rawy zajął II miejsce w holowaniu manekina na dystansie 50 m. Jeszcze lepiej poszło mu na dłuższym dystansie, czyli 100 m w płetwach, w tej konkurencji Filip był niepokonany.
–  Starty naszych zawodników uważam za jak najbardziej udane, mimo iż nie każdemu udało znaleźć się w czołówce listy, poprawili oni swoje życiówki i wiem, że ciągle się rozwijają – mówi Piotr Zimecki, trener rawskiej sekcji.

Podczas zawodów dobrze poradziła sobie również Martyna Mantorska, która wzięła udział w tych samych konkurencjach i zajęła 6 lokatę. Cała sekcja, czyli dziesięciu pływaków ukończyło zawody, mimo że dwie z zawodniczek podczas startu doznały kontuzji. Pomimo wielkiego bólu i łez w oczach zarówno Anna Sokołowska, jak i Daria Noga, dopłynęły do końca.