Rawski Budżet Obywatelski 2020 został rozstrzygnięty. Łącznie w mieście zrealizowanych zostanie 8 projektów

erawaMiasto
komentarzy

197,9 tysięcy złotych – taka kwota zostanie przeznaczona na zrealizowanie projektów wybranych przez samych rawian. Sprawdźcie które pomysły spotkały się z największym uznaniem. 

Wraz z końcem ubiegłego roku kalendarzowego Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego przedstawił wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Rawskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Aż osiem wniosków mieszkańców Rawy dostało się na ostateczną listę do zrealizowania, a wszystko to za sprawą oddanych głosów. Ogółem oddano ich 6120 , w tym 5938 głosów ważnych oraz 82 głosy nieważne. 

I tak największe poparcie uzyskał wniosek dotyczący oświetlenia stadionu miejskiego OSiR – 1785 głosów. Pozostałe projekty przyjęte do wykonania podzielone zostały na obszary. 

Na terenie rewitalizacji, w związku z brakiem projektów inwestycyjnych w strefie rewitalizacji, burmistrz Piotr Irla podjął decyzję o wykorzystaniu całej kwoty na zadania pozainwestycyjne. W tym obszarze wyłoniono dwa pomysły: Koncerty w Rawskiej Farze oraz Krwawa Rawa, czyli cykl spotkań z pisarzami kryminalnymi w MBP. 

Pozostałe zadania jakie zostaną zrealizowane w obszarze poza rewitalizacją Rawy to: warsztaty pływackie, zakup tarcz treningowych dla RKKK, tydzień muzyki z Sandrą Cygan, koncert Anny Żebrowskiej oraz projekt zgłoszony przez Świetlicę Środowiskową. 

Szczegóły znajdziecie poniżej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz