Rawski latarnik zakończył swoją pracę. Przed seniorami, którzy wzięli udział w projekcie, otworzyły się drzwi do e-świata…

erawaMiasto
komentarzy

W minionym tygodniu dobiegła końca lokalna odsłona ogólnopolskiego programu „Latarnik”. Od stycznia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rawie Mazowieckiej, starsze osoby poznawały tajniki e-świata. Projekt miał  zlikwidować wśród seniorów zjawisko cyfrowego wykluczenia (pisaliśmy o  tym tutaj).  

fot. Seniorzy otrzymali symboliczne dyplomy potwierdzające ich nowe umiejętności.

W pierwszym cyklu spotkań brały udział trzy osoby, które przekonały się zarówno do komputerów, jak i samego internetu. Podczas zajęć seniorzy trenowali w jaki sposób odwiedzać konkretne strony internetowe, czy korzystać z wyszukiwarek. Następna w kolejce była poczta mailowa. Kursanci założyli sobie własne skrzynki oraz uczyli się wysyłać pierwsze wiadomości, najpierw między sobą, a później do rodziny, czy znajomych. Przyłączyli się również do wirtualnego przytulania w akcji organizowanej przez  Milkę.
– Mam nadzieję, iż zdobyta wiedza i umiejętności pomogą seniorom w pozyskiwaniu informacji i porozumiewaniu się przy pomocy komputera. Spotkaniom towarzyszyła zawsze znakomita atmosfera – podsumowuje Zbigniew Pacho, rawski latarnik i pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Kolejny etap „Latarnika” tuż po wakacjach. Seniorzy zasiądą do komputerów jeszcze jesienią tego roku.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz