Rawski sanepid przyłączył się do ogólnopolskiego protestu.

erawaMiasto
komentarzy

Pracownicy rawskiego sanepidu protestują i domagają się pieniędzy! Chcą podwyżek oraz zwiększenia nakładów finansowych na prace stacji sanitarno-epidemiologicznych. 

 

Przedstawiciele związku zawodowego sanepidu z Rawy Mazowieckiej  wzięli udział w manifestacji pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, która odbyła się 16 listopada. Pracownicy miejskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, również ci nie zrzeszeni w związkach, wzięli udział w spotkaniu z Michałem Boni, ministrem administracji i cyfryzacji – mówi Krzysztof Jasiński, dyrektor rawskiego sanepidu.

Grupa manifestujących domaga się nie tylko wyższych zarobków, ale także środków na podniesienie jakości pracy takich jednostek, jakimi są stacje sanitarno-epidemiologiczne. W trakcie akcji protestacyjnej zostały złożone petycje do Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak podaje dyrektor Krzysztof Jasiński, instytucje te zobowiązały się, że do 5 grudnia związki zawodowe otrzymają odpowiedź zwrotną.

Jeżeli akcja protestacyjna nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, członkowie związków zawodowych, w tym również pracownicy rawskiego sanepidu, dalej będą walczyć o poprawę swojej sytuacji finansowej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz