Rawski szpital otrzyma sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowoczesne urządzenia trafią na oddział pediatryczny

erawaMiasto
komentarzy

To już pewne. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny przekaże sprzęt dla szpitala w Rawie Mazowieckiej. Z pomocy skorzystają najmłodsi pacjenci. 

Decyzja o przekazaniu sprzętu dla oddziału pediatrycznego już została podpisana. Teraz przyszło tylko czekać na dostarczenie przyznanych urządzeń. Do szpitala trafi USG, kardiomonitor, trzy pulsoksymetry, dwie wagi elektroniczne, cztery pompy strzykawkowe oraz dwie pompy objętościowe. 
– Trudno mówić o tym, jakiej wartości będzie to sprzęt, wiem jednak, że Wielka Orkiestra stawia na wysoką jakość. Będziemy cieszyć się z każdego urządzenia, które do nas trafi – mówi dyrektor szpitala w Rawie Mazowieckiej Małgorzata Leszczyńska. 

To nie pierwszy raz, kiedy WOŚP wspiera rawską placówkę. Tym razem podanie w imieniu wnioskodawcy, czyli Szpitala św. Ducha złożyło Stowarzyszenie Rawa i Przyjaciele, które i w tym roku włączyło się w organizację 27. Finału.
– Ufam, że to nie ostatni raz. Mam nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się przyłączyć do grania i tym samym pozyskać sprzęt dla naszych małych pacjentów – komentuje Mariusz Kozłowski ze Stowarzyszenia oraz rawskiego sztabu WOŚP. 

Poprzednie urządzenia medyczne trafiły do Rawy kilkanaście lat temu i wciąż niosą pomoc. 
– Orkiestra do tej pory dba i serwisuje ten poprzedni sprzęt. Tym bardziej cieszę się, że otrzymamy kolejny, który mam nadzieję, będzie nam służył równie długo – dodaje dyrektor Leszczyńska. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz