Rawski szpital otrzymał nowy sprzęt medyczny. Taką formę wsparcia wybrało miasto

erawaMiasto
komentarzy

Miasto Rawa Mazowiecka nieodpłatnie użyczyło miejskiemu szpitalowi sprzęt wart blisko 200 tysięcy złotych. W pracowni endoskopii pojawiły się nowoczesne urządzenia usprawniające działalność placówki, ale i poprawiające komfort badań pacjentów.

Oficjalne przekazanie sprzętu miało miejsce w ubiegły czwartek (13.06). Zaproszeni goście i przedstawiciele lokalnych mediów mogli zobaczyć stojący już w pracowni endoskopii: videogastroskop HD, videogastroskop nosowy, videokolonoskop HD, automatyczną myjnię endoskopową, ssak endoskopowy oraz monitor medyczny. 

Sprzęt o łącznej wartości blisko 200 tysięcy złotych zakupiony został z budżetu miasta i z pewnością przez wiele lat będzie służył również mieszkańcom Rawy. 
– Będziemy starać się w miarę możliwości finansowych miasta pomagać szpitalowi, bo przecież jest on w Rawie Mazowieckiej i gro pacjentów to są właśnie mieszkańcy Rawy. Taką decyzję zapisaliśmy w budżecie, kwotę 400 tysięcy. Pierwszy sprzęt – kolonoskop został zakupiony. Dziś przekazaliśmy go w użytkowanie dla szpitala. Niech on będzie wykorzystywany dla zdrowia naszych mieszkańców. Kolejny sprzęt, myślę w najbliższym czasie, zostanie zakupiony i również przekazany – mówi burmistrz miasta Piotr Irla. 

Nowe urządzenia są „złotym standardem” dzisiejszych czasów. Wysokiej jakości obraz pozwoli na dokładne badania i poprawi jakość profilaktyki w naszym powiecie. 
– To sprzęt dla pacjentów, ale też poprawi się dostępność dla zdrowych osób do badań przesiewowych, które są niezbędne. Profilaktyka raka jelita grubego to jest przede wszystkim badanie kolonoskopowe. Nie da się wykryć wczesnego raka bez tego badania. Mając tu sprzęt, zdecydowanie ta wczesna wykrywalność na pewno nam się poprawi. Pacjentom będzie znacznie łatwiej, nie będą musieli jeździć do ościennych placówek. Mają pełną diagnostykę na miejscu – dodaje dr Marcin Adamczyk, gastrolog z rawskiego szpitala. 

Urządzenia w pracowni znajdują się od ponad tygodnia i wykonano już na nich ponad 50 badań.
Więcej zdjęć z przekazania sprzętu medycznego znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz