Blisko 3 miliony złotych będzie kosztowało przekształcenie rawskiego szpitala. Powiat zapisał środki na ten cel w przyszłorocznym budżecie…

erawaPowiat
komentarzy

Blisko 3 miliony złotych będzie kosztowało powiat rawski przekształcenie Szpitala świętego Ducha w spółkę prawa handlowego. Taka kwota została zapisana na ten cel w przyszłorocznym budżecie powiatu. Odpowiednią uchwałę radni jednomyślnie podjęli na piątkowej sesji. Jest jednak nadzieja na to, że kolejne zainwestowane w lecznicę pieniądze uda się odzyskać.

W tym przypadku chodzi dokładnie o 2 miliony 780 tysięcy złotych. Takie pieniądze są niezbędne by przejść przez mozolny proces przekształceń. Za tę kwotę starostwo powiatowe wyceni przekazywany majątek oraz opłaci podatek VAT, jaki naliczony zostanie od wartości przekazywanego mienia.

Jest jednak szansa na odzyskanie wspomnianej kwoty. Jak mówi wicestarosta rawski Marian Krzyczkowski, starostwo otrzymało gwarant zwrotu poniesionych nakładów. To swoisty rodzaj pożyczki, której szpitalowi udziela powiat – puentuje wicestarosta.

Przypomnijmy przekształcenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej planowane jest już od dłuższego czasu. Wiele napotkanych po drodze problemów skutecznie odsuwa proces w czasie. Ostatni zakładany termin, mówił o 1 stycznia 2013 roku. Dziś wiadomo, że jest on nieosiągalny, głównie poprzez brak odpowiedniej ilości pieniędzy w kasie powiatu. Całość procedury, jak zapowiada zarząd powiatu, powinna mimo wszystko zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz