Rawski szpital ponownie z „covidowym” oddziałem. Na chorych będzie czekać 30 łóżek

erawaPowiat
komentarzy

Wzrost zachorowań na COVID-19 zmusza do podjęcia działań. W Szpitalu w Rawie Mazowieckiej znów powołano oddział dla chorych na koronawirusa.

30 łóżek będzie liczył oddział covidowy, który zostanie uruchomiony w czwartek (11.11) w szpitalu im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Ma to rzecz jasna związek z czwartą falą epidemii koronawirusa i przewidywanym wzrostem hospitalizacji z powodu powikłań związanych z COVID-19.

Oddział „covidowy” umieszczony zostanie w oddzielnym budynku, tak aby chorzy z innych oddziałów szpitala nie mieli z nim jakiejkolwiek styczności. Niestety, uruchomienie oddziału oznacza, że tymczasowo (do odwołania) zawieszone zostaną przyjęcia chorych na Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc.
– Tym razem musimy działać błyskawicznie, ale szczerze mówiąc, byliśmy na tę decyzję przygotowani obserwując wzrost zachorowań oraz zapowiedzi ministerstwa zdrowia zmierzające do uruchomienia oddziałów i szpitali tymczasowych, zatem oddział zostanie otwarty w terminie – zapewnia Małgorzata Leszczyńska, dyrektor SP ZOZ im. Św. Ducha w Rawie.

Przypomnijmy, że już wcześniej w Szpitalu im. Św. Ducha przez dwa miesiące działał tymczasowy oddział zakaźny. Liczył wówczas 45 łóżek, leczyło się w nim 143 pacjentów.
Źródło: SPZOZ Szpital Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz