Rawski WOPR otworzy wakacyjny sezon corocznym piknikiem. Impreza już w czwartek (22.06) nad Zalewem Tatar…

erawaMagazyn
komentarzy

Już w najbliższy czwartek nad rawskim zalewem WOPR oficjalnie rozpocznie wakacje. Na wspólną zabawę zapraszamy wszystkich mieszkańców Rawy.

Jak co roku, tuż przed zakończeniem roku szkolnego i rozpoczęciem odpoczynku, w Rawie Mazowieckiej odbędzie się piknik profilaktyczny. Wydarzenie ma nawoływać do zdrowego rozsądku i zwracać uwagę na niebezpieczeństwa czyhające nad wodą.

„Bezpieczne Wakacje” rozpoczną się w samo południe. W programie imprezy znalazły się między innymi: rzut kołem ratunkowym, rzut rzutką ratunkową, slalom, konkurs plastyczny oraz konkurs wiedzy z zakresu ratownictwa wodnego.

W trakcie trwania pikniku odbędzie się również szereg pokazów: pierwszej pomocy, sprzętu ratowniczego, a także te na wodzie. Specjalnie w ten dzień, dla zebranych uczestników, zaprezentowana zostanie wywrotka łodzi wiosłowej, klasyczna akcja na kąpielisku oraz działania prowadzone po niefortunnym skoku do zbiornika.

O 14:00 nastąpi podsumowanie akcji i ogłoszenie wyników konkursów dla dzieci i młodzieży.

Organizatorem pikniku „Bezpieczne Wakacje” jest Okręgowe WOPR w Rawie Mazowieckiej, Komenda Powiatowa Policji, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, a także OSP Rawa Mazowiecka. Z organizatorami współpracuje także Stowarzyszanie ,,Topory”.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz