Rawskie Dni Muzyki Klasycznej tuż, tuż. Sprawdźcie co tym razem w repertuarze tego cyklicznego wydarzenia.

erawaKultura
komentarzy

Tradycyjnie we wrześniu w Rawie Mazowieckiej odbędzie się dwudniowe wydarzenie, któremu towarzyszyć będzie muzyka klasyczna. Na koncerty zapraszamy już w najbliższy weekend.

Rawskie Dni Muzyki Klasycznej to święto, którego od 2006 roku, głównym bohaterem jest muzyka poważna. I tak przez lata melomani mogą posłuchać dwóch, zupełnie różnych koncertów. Pierwszego, odbywającego się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury i drugiego prezentowanego w jednym z rawskich kościołów.

Tegoroczna odsłona wydarzenia nie odbiega od tych standardów. Podczas sobotniego (22.09) koncertu, zaplanowanego na  godz. 18:00 w rawskim MDKu, będziemy świadkami widowiska muzycznego „Uśmiechnij się z Kiepurą”. Wezmą w nim udział znakomici artyści, na co dzień występujący na scenach znamienitych teatrów muzycznych w Polsce. W programie znajdą się najpiękniejsze arie, piosenki, duety z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth, wzruszające i zabawne sceny i anegdoty z życia legendarnej pary. Nie braknie porywających melodii, które artyści wykonają razem z publicznością.
Wejście na ten koncert to koszt 20 zł. 

Gwiazdą drugiego dnia RDMK będzie barokowy zespół VillaNova. Powstał on w styczniu 2012 roku z inicjatywy skrzypaczki Joanny Morskiej i specjalizuje się w wykonywaniu kameralnej muzyki europejskiej epoki Baroku, skupiając w swoim gronie znakomitych wokalistów i muzyków warszawskich, którzy grają na kopiach instrumentów z epoki. W Rawie Mazowieckiej dadzą koncert patriotyczny w 100‑lecie Odzyskania Niepodległości „Do kraju tego…”. W repertuarze znajdą się m.in. następujące utwory – Uwertura do opery Halka Stanisława Moniuszki, Moja piosnka (II) Cypriana Norwida, Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba…, Polonez Doroty z opery Krakowiacy i Górale Wojciecha Bogusławskiego, Gaude Mater Polonia – Raduj się, Matko Polsko , Mazurek op. 33 nr 3 Fryderyk Chopina, Trzy pieśni legionowe: Przybyli ułani pod okienko…, Maki, Raduje się dusza… pieśń 1-szej Kompanii Kadrowej etc.

Koncert ten odbędzie się w kościele oo. Pasjonistów dzień później, czyli w niedzielę(23.09) o godzinie 19:30. Wstęp na ten koncert jest bezpłatny.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz