Rawskie Dni Muzyki Klasycznej. W rawskim MDK’u można było posłuchać największych solistów polskiej sceny operowej…

erawaKultura
komentarzy

„Usta milczą, dusza śpiewa”. Tak właśnie można opisać koncert muzyki klasycznej, który odbył się w minioną sobotę w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Wydarzenie nie było przypadkowe. To kolejna edycja Rawskich Dni Muzyki Klasycznej, które od kilku lat z rzędu organizowane są w mieście.

W sobotni wieczór, w lokalnym domu kultury zabrzmiały dźwięki muzyki klasycznej. Tym razem scena należała do solistów polskiej sceny operowej, którzy zaprezentowali wybór największych operowych i operetkowych dzieł. Warto zaznaczyć, iż oprócz samej muzyki, dzięki prowadzącej koncert Wandzie Bargiełowskiej-Bargeyllo, widownia mogła zapoznać się z barwnie przedstawionymi informacjami na temat kompozytorów i autorów poszczególnych utworów. I tylko żałować można, że za całymi Dniami Muzyki Klasycznej nie idzie więcej inicjatyw, które nie tylko prezentowałyby klasyczne brzmienia, ale także edukowały niewyrobionych słuchaczy. Patrząc na frekwencję sobotniego koncertu, w tej materii nadal jest sporo do zrobienia.

Na deskach MDK-u usłyszeliśmy Wandę Bargiełowską-Bargeyllo – mezzosopran, Hannę Kutkowską-Kass – sopran koloraturowy oraz tenora Adama Zdunikowskiego. Na fortepianie akompaniował natomiast Michał Pietrzak. Poniżej kilka fotografii z weekendowego wydarzenia.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz