Rawskie osiedla straszą po zmierzchu? Radny apeluje o częstsze patrole straży miejskiej…

erawaMiasto
komentarzy

Jacek Malczewski zaapelował o dodatkowe patrole strażników miejskich na osiedlach mieszkalnych w Rawie Mazowieckiej. Taki nieformalny wniosek samorządowiec złożył wczoraj (28.09) podczas sesji Rady Miasta Rawa Mazowiecka. 

Radny swoją prośbę skierował bezpośrednio do burmistrza Dariusza Misztala, tłumacząc, że mieszkańcy na osiedlach nie czują się bezpiecznie. Według niego problem mogłyby, chociaż częściowo, zlikwidować dodatkowe patrole straży miejskiej. 
– Chodzi na przykład o place zabaw, które remontowane są dla dzieciaków, a po zmroku stają się niebezpieczne. Dzieje się tak zwłaszcza w tych miejscach znajdujących się blisko punktów z alkoholami – mówił podczas sesji radny Jacek Malczewski.

Samorządowiec tłumaczył także, że takie niezapowiedziane kontrole newralgicznych punktów mogłyby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców osiedli, którzy często boją się wychodzić z mieszkań gdy zrobi się ciemno. Rozwiązaniem tego problemu może stać się również Krajowa Mapa Zagrożeń wprowadzona we wrześniu przez policję. Więcej na temat samej aplikacji, ale i sposobu korzystania z niej pisaliśmy tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz