Rawskie Spotkania Folklorystyczne z niebywałą energią artystów. Na rawskiej scenie wystąpiły zespoły z Gruzji, Ukrainy, Serbii oraz Bułgarii…

erawaKultura
komentarzy

Barwne widowisko, energiczny taniec i folklor z różnych stron świata – tak w skrócie można podsumować tegoroczną odsłonę „Rawskich Spotkań Folklorystycznych”. Na deskach Miejskiego Domu Kultury zaprezentowały się zespoły z Gruzji, Ukrainy, Serbii oraz Bułgarii. Tego typu wydarzenia pokazują różnorodność, ale także to, jak wiele na płaszczyźnie folkloru nas łączy – podkreślają organizatorzy.

Rawski występ to element XXX Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych, które odbywały się przez dziesięć dni w Łodzi. Koncerty, w specjalnym cyklu, odbyły się w kilku miastach województwa, między innymi w Skierniewicach oraz Rawie Mazowieckiej. Rawska publiczność była zaskoczona energią, jaką na scenie prezentowali chociażby tancerze.
– Wszystkie te zespoły pokazują bardzo energetyczne tańce narodowe. Jestem sama zaskoczona. To już dziesiąty dzień warsztatów i naprawdę nie wiem skąd biorą takie pokłady energii i radości – podkreślała Ewelina Kopera z łódzkiego Domu Kultury „Ariadna”.

My zapraszamy na krótki materiał video oraz kilka zdjęć z niedzielnego wydarzenia.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz