Rawskie tenisistki zremisowały. Kolejne spotkanie pierwszej ligi kobiet już w najbliższą niedzielę

erawaSport
fot. Z Urbański
komentarzy

Miniona sobota (30.09) w hali sportowej Tatar  kolejny mecz w pierwszej lidze rozegrały tenisistki rawskiej „Dwójki”. Przeciwniczkami lokalnego zespołu były zawodniczki  MKS ROKITA Brzeg Dolny.

Początek spotkania była bardzo obiecujący. Po czterech grach singlowych i dwóch deblowych rawskie zawodniczki objęły prowadzenie 4:2 i wydawało się, że rawianki zwyciężą w całym meczu bez większych problemów.

Niestety po udanym początku nastąpiła seria porażek rawskiego zespołu i przed ostatnimi pojedynkami był remis 4:4. W meczach decydujących o ostatecznym wyniku spotkania zmierzyły się: Wiktoria Wrzosek i Aleksandra Wiśniewska oraz Paulina Stachecka i Nina Ossowska. Według trenera rawskiego zespołu Zbigniewa Bajana oba mecze powinny zakończyć się zwycięstwem jego podopiecznych. Jednak, jak to w sporcie bywa, stało się inaczej.  

Grająca z niżej notowaną przeciwniczką Wiktoria Wrzosek przegrała swój pojedynek w stosunku jeden do trzech. Remis uratowała Paulina Stachecka, która pokonała zawodniczkę Rokity 3:1, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 5:5. 

Mimo wszystko naszym zawodniczkom należą się gratulacje za ambitną postawę. Należy pamiętać, że młody zespół Zbigniewa Bajana debiutuje na tym poziomie rozgrywek.

fot. MLUKS „Dwójka”

Również w miniony weekend, tym razem w niedzielę (1.10), w Łodzi odbył się I WTK Seniorów. „Dwójkę” reprezentowało ośmioro zawodników: Wiktoria Wrzosek, Eliza Brzęczek, Katarzyna Gierach, Paulina Stachecka, Kuba Kwapiś, Jakub Gierach, Jakub Polański i Przemysław Zwierz.

Najlepiej zaprezentowała się Katarzyna Gierach, która zakończyła turniej na miejscu 3 tuż przed Pauliną zajmującą 4 lokatę. Wśród seniorów najwyższą lokatę zajął Kuba Polański ostatecznie zdobywając 4 miejsce, a na miejscu 6 został sklasyfikowany Kuba Kwapiś.

Kolejne spotkanie przy stole tenisowym w Rawie Mazowieckiej rozegrane zostanie w piątek (6.10)o godzinie 18:00 w Hali Tatar. Będzie to mecz o mistrzostwo II ligi mężczyzn, który nie odbył się w planowanym terminie. Przeciwnikiem naszej męskiej drużyny będzie LKS Stomil Bełchatów.

Nasze zawodniczki zagrają natomiast w najbliższą niedzielę (8.10) z obecnym liderem tabeli KTS OPTIMA II Lublin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00 w Hali Tatar. 

Żródło: Z. Urbański/ MLUKS „Dwójka”

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz