„Raz na ludowo” oraz „Rawa Gra Rap”. Sierpień w Rawie Mazowieckiej spędzimy z różnorodną muzyką…

erawaKultura
komentarzy

Ostatnie tygodnie wakacji to w Rawie Mazowieckiej od kilku lat muzyczna część akcji „Lato z kulturą” przygotowanej przez Miejski Dom Kultury. Niezmiennie zapraszamy przed plenerową scenę nad Zalewem Tatar, gdzie odbędzie się kolejna edycja imprezy ludowej oraz ósma odsłona „Rawa Gra Rap”, którą uświetni występ donGURALesko.

lato2016_raznaludowoSierpień w Rawie Mazowieckiej to dwie mocno zróżnicowane i doskonale znane mieszkańcom miasta imprezy muzyczne.  Pierwszą z nich jest oczywiście „Raz na ludowo”, które w tym roku rozrosło się do sporego wydarzenia nawiązującego do naszej tradycji. Nad rawskim Zalewem Tatar w najbliższą niedzielę (21.08) będzie można posłuchać kapel z całego regionu. Przed publicznością wystąpią: Wilkowianie, Wspomnienie, Podchlebnicki, Linkowiacy, Pod Różą oraz Zespół Śpiewaczy z Boguszyc, a tuż po nich odbędzie się potańcówka przy dźwiękach koncertu „Piosenki ulicy Warszawskiej” w wykonaniu Łódzkiej Grupy Kreatywnej.

Tegoroczna odsłona wydarzenia to jednak nie tylko muzyczne doznania. Towarzyszyć im będą liczne warsztaty, skierowane głównie do młodszej części odwiedzających teren przy hali Tatar w Rawie Mazowieckiej.
– Pomysły mnożą się zwłaszcza wtedy, gdy mamy na nie więcej pieniędzy. W tym roku udało się wygospodarować większy budżet, dzięki temu zapraszamy na liczne warsztaty: tkackie, drukowania tkanin, garncarskie i stolarskie. Na najmłodszych czekać będą artyści z naszego Nieformalnego Stowarzyszenia Twórców Rawskich, którzy przygotują zabawy dla naszych maluchów i tradycyjnie malowanie twarzy – zachęca dyrektor MDK’u w Rawie Mazowieckiej Grzegorz Klimczak.

Podczas imprezy ludowej będzie też można skosztować przysmaków z Wioski Dębowej, dla których, choć na chwilę, warto zapomnieć o wakacyjnej diecie.

lato2016_rawagrarapCykl wydarzeń kulturalnych w Rawie zakończy jak zawsze „Rawa Gra Rap”. W ostatnią sobotę sierpnia (27.08) letnia scena OSiR należeć będzie do raperów. Ósmą edycję wydarzenia uświetnią swoimi występami donGURALesko, Kuba Knap oraz Leh. Postaci z pewnością znane miłośnikom tego gatunku muzyki.

Miejski Dom Kultury, będący organizatorem wydarzenia, tłumaczy, że dobór artystów z roku na rok jest coraz trudniejszy. Powodem są oczywiście środki, ale i możliwości techniczne.
– Nie zawsze nasze pomysły możemy wcielić w życie. Chcielibyśmy, by to młodzi ludzie, czyli odbiorcy takich wydarzeń, podpowiadali nam kogo chcą zobaczyć na scenie. W przyszłym roku będziemy chcieli włączyć młodzież do tego zadania – mówi dyrektor Grzegorz Klimczak – tymczasem zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz