„Raz na ludowo” po raz kolejny zagościło w Rawie Mazowieckiej. Niedzielna (18.08) impreza przyciągnęła rekordową ilość uczestników

erawaKultura
komentarzy

Folklor stał się nieodłączną częścią wakacji w naszym mieście. Na spotkanie z ludową muzyką ponownie zaprosił rawian Miejski Dom Kultury.

Znana w regionie impreza pod hasłem „Raz na ludowo” odbyła się w ramach „Kulturalnego lata 2019”. Tego dnia teren przed MDK-iem stał się miejscem zabawy, śpiewu i tańca.

Tegoroczną odsłonę wydarzenia rozpoczął występ regionalnego zespołu pieśni i tańca „Sanniki”. Następnie widzów bawiły liczne kapele ludowe z terenu powiatu rawskiego.

Jak zawsze nieodłącznym elementem imprezy był też konkurs na piosenkę ludową. Zwycięzcami minionej edycji został zespół „Podchlebnicki”. Nie zabrakło także konkursu tańca, za który wszyscy śmiałkowie otrzymali drobne upominki. 

Podczas wydarzenia odbyły się również warsztaty wikliniarskie, plastyczne, a także stolarskie. „Raz na ludowo” stało się idealną okazją do zaprezentowania dorobku lokalnych wiosek tematycznych. 
Więcej zdjęć Luizy Wieczorek znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz