Razem możemy zmienić świat na dobre. Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki

erawaPowiat
komentarzy

Powiat rawski i jego mieszkańcy ponownie przyłączają się do akcji Szlachetna Paczka. Ty też możesz wziąć udział w programie, który swój finał ma w Weekend Cudów. 

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Już w najbliższą sobotę (18.11) odbędzie się uroczyste Otwarcie Bazy Rodzin, a potem 16-17 grudnia niecierpliwie wyczekiwany Weekend Cudów. W tych dniach każdy może zostać Darczyńcą, wybrać Rodzinę i skompletować dla niej Paczkę, która następnie za pośrednictwem Wolontariuszy trafi do najbardziej potrzebujących.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce, trwający nieprzerwanie od 21 lat. Każda edycja rozpoczyna się w czerwcu – rekrutacją Wolontariuszy, którzy po przebytych szkoleniach spotykają się z potrzebującymi rodzinami w ich domach – poznają ich historię, diagnozują sytuację i podejmują decyzję o włączeniu danej Rodziny do Szlachetnej Paczki. Niestety wolontariuszy wciąż jest zbyt niewielu. 

Mimo to, w sobotę nastąpi oficjalne Otwarcie Bazy Rodzin. Wśród potrzebujących są osoby starsze i samotne, rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami lub ciężkimi chorobami, samotni rodzice, rodziny wielodzietne oraz takie, które zostały dotknięte przez nagłe nieszczęście czy skutki pandemii. Historie Rodzin pozyskane przez Wolontariuszy trafiają do internetowej Bazy, skąd każdy Darczyńca może wybrać osoby, którym chce pomóc.  

W zeszłym roku Szlachetna Paczka połączyła niemal 600 tysięcy osób, w tym Wolontariuszy, Darczyńców i Potrzebujących z 15,5 tysiąca Rodzin. Łączna wartość pomocy materialnej w postaci paczek osiągnęła prawie 60 milionów złotych. 

Ty też możesz stać się częścią tego pięknego Cudu. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz