Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych po raz drugi w Rawie Mazowieckiej. W zawodach udział wzięło 70 zawodników…

erawaSport
komentarzy

Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych odbył się w minioną środę (22.02) w Rawie Mazowieckiej. Była to już druga edycja tej wyjątkowej imprezy sportowej.

Celem organizacji imprezy, podobnie jak w roku ubiegłym, była popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną; podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć oraz rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w regionie łódzkim, a tym samym integracja ze środowiskiem.

W turnieju uczestniczyło 70 zawodników reprezentujących Oddział Regionalny Łódzkie z 13 sekcji Olimpiad Specjalnych: klub Spartakus z Sieradza, Marzenia z Łodzi, JIM Team z Łodzi, Dzikie koty z Bełchatowa, Lwy z Kutna, Łódz-Helenówek, Giganci z Opoczna, Tęcza z Rawy Mazowieckiej oraz kluby, które dołączyły w tym roku – Łódź Planowa, Trampek Czepów, Tomaszów Mazowiecki, Gromadzice Leśni i Rawskie Anioły z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Po uroczystym wniesieniu flagi Olimpiad Specjalnych przy dźwięku hymnu i złożeniu przysięgi przez zawodniczkę klubu „Tęcza” Patrycji Heleniak, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej rawskiego starostwa Andrzej Latek wraz z Prezesem Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Janem Bujnowiczem, Piotrem Bajdą działaczem OROSPŁ i Dyrektorem ZPS Pawłem Malikiem otworzyli turniej. Tym razem po rozpoczęciu w nastrój dobrej zabawy wprowadził uczestników dziecięcy zespół taneczny „Wesołe nutki” z MDK w Rawie Mazowieckiej pod kierunkiem Katarzyny Kierner.

Następnie zawodnicy zajęli miejsca przy stołach tenisowych pokazując swe duże umiejętności. Zawody rozegrane zostały zgodnie z obowiązującymi przepisami Olimpiad Specjalnych Polska.

Tradycyjnie już opiekę nad przyjezdnymi klubami sprawowała grupa wolontariuszy klubu sportowego Juvenia i uczniowie ZSP im. Reymonta. Natomiast profesjonalną obsługę sędziowską zapewnili zawodnicy klubu MLUKS „Dwójka” pod bacznym okiem Karoliny Kwapiś, Krzysztofa Cuypryjak, Zbigniewa Bajana i Krzysztofa Kiszka, którym należą się serdeczne podziękowania.

Na widowni nie zabrakło również wspaniałych kibiców oraz rodziców, rodzeństwa, którzy żarliwie dopingowali zawodnikom. Reprezentacja Tęczy z Rawy Mazowieckiej zdobyła w swoich kategoriach wiekowych i sprawnościowych złoto: Adrian Kieszek (srebrny medalista zawodów ogólnopolskich 2016 r w Trzciance), Mateusz Sobczyński, Przemysław Dankowski, srebro: Patrycja Heleniak i Piotr Ruciński oraz trzecie miejsce i brąz Kamil Pawlak (brązowy medalista zawodów ogólnopolskich 2016 w Trzciance). 
– Dużo pozytywnej energii i panujący wokół nastrój rozgrywanej w duchu fair play, sportowej rywalizacji – tak można podsumować II Regionalny Turniej w Tenisie Stołowym Olimpiad Specjalnych w Rawie Mazowieckiej. Widzimy się za rok – mówi Anna Stępniak z Zespołu Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej.

Organizatorami turnieju byli: Anna Stępniak, Sylwester Zendeł i Ireneusz Czyżewski.

Pełna fotorelacja do zobaczenia na naszym kanale facebookowym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz