Rekordowy występ Wojtka Sowika. Rawski zawodnik z najlepszym wynikiem w Polsce…

erawaSport
komentarzy

Podczas Mistrzostw Polski AZS w Łodzi (17.05), Wojtek Sowik w silnie obsadzonym biegu na dystansie 1500 m uzyskał najlepszy tegoroczny wynik w Polsce na tym dystansie w kategorii juniorów. Tym samym rawski zawodnik objął prowadzenie w tabelach PZLA.

Wynik 3.55.31 to nowy rekord klubu (poprzedni ustanowiony w sezonie halowym przez Wojtka wynosił 3.58.50) oraz najlepszy wynik jaki kiedykolwiek uzyskał zawodnik Ziemi Rawskiej na tym dystansie. Wojtek w bezpośrednim pojedynku pokonał poprzedniego lidera tabel – Dominika Nowaka z AZS AWF Warszawa. Po dobrych wynikach zimą w hali tylko kwestią czasu było szybkie bieganie naszego brązowego medalisty ze Spały w sezonie letnim. Uzyskany w sobotnich zawodach wynik stawia Wojtka w roli kandydatów do czołowych lokat w Mistrzostwach Polski Juniorów, jakie w końcu czerwca odbędą się w Toruniu.

Podczas sobotnich zawodów, młodzieżowcy Paweł Dziki i Łukasz Florek wystąpili na 400 m uzyskując 51.43 i 51.66. Najbardziej zadowolony z występu na tym dystansie okazał się junior, Szymon Stefaniak, który poprawił rekord życiowy o blisko sekundę wynikiem 52.26.

Relacja: mluks-rawa.plskróty erawa.pl.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz