Rekordy i medale dla rawskich zawodników. Wszystko to na Mistrzostwach Polski LZS

Podczas Mistrzostw Krajowych LZS zwanych zwyczajowo Mistrzostwami Polski LZS w Zamościu zawodnicy klubu MLUKS RAWA uzyskali najlepszy wynik w historii startów w tej imprezie zdobywając 4 medale.

2 medale wywalczyła po wyśmienitych biegach Magda Ciołak: złoto na 1500 m/4.35.82 i srebro na 800 m z nowym rekordem klubu i ziemi rawskiej 2.14.01.
Obydwa biegi przysporzyły sporo emocji a zwłaszcza piorunujący, niemal sprinterski finisz Magdy na 1500 m, gdzie pokonała faworytkę biegu Weronikę Lewną (Fenix Słupsk).

Wygląda na to, że 3-krotna medalistka Mistrzostw Polski PZLA jest już w życiowej formie i mimo bardzo trudnych rywalek i wysokiego poziomu 1500 m, w tym roku będzie liczyła się za miesiąc podczas MP PZLA w walce o medale.

Maciek Budziński był natomiast faworytem do medali na 1500 m i nie zawiódł, choć zdobył „tylko” brązowy medal. Maciek jest tempowcem i bardzo wolny bieg zupełnie mu nie służył. Co prawda zaatakował na 700 m do mety ale czujni rywale skontrowali na ostatniej prostej.

Teraz kolej na Szymona Staronia, który wraca z medalem brązowym wywalczonym na dystansie o połowę krótszym, czyli na 400 m, gdzie zdobył brąz z wynikiem 50,11. Srebrny medal przegrał zaledwie o 0,001, a złoty o 0,05.

Junior młodszy Kacper Kotynia na 200 m ustanowił wynikiem 23.64 rekord życiowy na otwartym stadionie i zajął 10 lokatę.
– To były dla nas bardzo udane mistrzostwa, zwłaszcza w perspektywie Mistrzostw Polski Juniorów jakie za trochę ponad miesiąc odbędą się w Raciborzu. Cieszy wysoka forma Magdy Ciołak, zarówno fizyczna jak i psychiczna, bo Magda musi czuć wiatr w żaglach przed najważniejszą imprezą klubową – mówi trener MLUKS RAWA Jarosław Wasiak.