Remont ulicy Mszczonowskiej oraz modernizacja dróg prowadzących na osiedle Zamkowa Wola prawdopodobnie dopiero w 2015 roku. Miasto „pod kreską” na rankingowej liście dofinansowań…

erawaMiasto
komentarzy

Pieniądze, dokładnie 3 miliony złotych, miały otworzyć miastu drogę do realizacji sporej drogowej inwestycji w okolicach osiedla Zamkowa Wola. W planach była między innymi budowa ronda u zbiegu ulic Białej i Mszczonowskiej oraz przebudowa wjazdu na samo osiedle. Plany prawdopodobnie zostaną odłożone w czasie. Miasto nie znalazło się bowiem w grupie zakwalifikowanych do finansowego wsparcia gmin…

fot. Rawa Mazowiecka zajęła ósme miejsce na rankingowej liście.

fot. Rawa Mazowiecka zajęła ósme miejsce na rankingowej liście.

Chodzi o wstępną listę podmiotów, które otrzymają dotację w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność Rozwój”. Rawa Mazowiecka znalazła się tuż za siedmioma gminami, które otrzymają dofinansowanie. Miastu zabrakło kilku dziesiątych punktu, by wyprzedzić w rankingu gminę Dalików. Jak podsumowuje jednak Paweł Piątkiewicz, naczelnik wydziału Rozwoju Gospodarczego Promocji i Integracji Europejskiej rawskiego Urzędu Miasta, w przypadku takich dotacji ważne jest ogólnie wysokie miejsce.
– Jesteśmy pierwsi pod kreską, ale w przypadku takich dotacji ważna jest również ogólna pozycja. Jest tylko określona pula pieniędzy i nie wszyscy wnioskujący dostaną deklarowaną kwotę – dodaje naczelnik.

> Zobacz jak wygląda pełna rankingowa lista, dostępna na stronach urzędu (pdf)

Miasto w chwili obecnej ma czas na odwołanie się od rankingowych decyzji. Jeżeli jednak środki nie zostaną Rawie przyznane, inwestycja zostanie odłożona na przyszły rok, kiedy to urząd ponownie złoży wniosek w ramach tzw. „schetynówek”. Opcja częściowej realizacji inwestycji, za pieniądze samorządu, w tym momencie nie wchodzi w grę.
– Według naszej informacji i rozporządzenia ministra, na przyszły rok przewiduje się, że będzie cztery razy więcej pieniędzy na ten program. Nasza inwestycja nadaje się do niego idealnie – podsumowuje naczelnik Piątkiewicz.

Warto dodać, że również Powiat Rawski nie pozyskał środków na lokalne drogi. Samorząd złożył dwa wnioski dotyczące modernizacji dróg: Piekarowo – Biała Rawska, Wólka Lesiewska – Ossa oraz Wólka Lesiewska – Rosławowice.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz