Reprezentacja Mazovii w IV lidze wraca w dobrym stylu. Drużyna zwyciężyła w spotkaniu ze Startem Brzeziny…

14 września o godzinie 16:00 na stadionie w Rawie Mazowieckiej odbył się mecz 8.kolejki Łódzkiej IV ligi sezonu 2013/14. Spotkanie rozegrane zostało między zespołami: Mazovia Rawa Mazowiecka i Start Brzeziny. Po reaktywacji rawskiej reprezentacji, zawodnicy wykazali się dużą siłą walki i zwyciężyli 2:1.

Tuż przed spotkaniem Teresa Pietrzak, honorowy prezes Mazovii, w swoim wystąpieniu wspomniała o piłkarzach i działaczach, których już nie ma. Ten mecz dedykowany był właśnie ich pamięci. Kilka minut po godzinie 16:00 piłkarze obydwu drużyn, w asyście Orlików weszli na płytę boiska. Od początku gra była dosyć wyrównana, ale z przewagą drużyny gości. W 13. minucie Robert Szubert wykorzystał świetne prostopadłe podanie jednego ze swoich kolegów i pewnym strzałem po ziemi pokonał Kopczyńskiego. Po tym strzale Mazovia rzuciła się do odrabiania strat. W wielu akcjach brakowało jednak dokładności. Na szczęście piłkarze zdołali wyrównać wynik spotkania jeszcze w pierwszej części. W polu karnym Startu wytworzyło się spore zamieszanie. Piłka została wycofana w miejsce gdzie stał Robert Ornafa. Utalentowany 17-latek oddał potężny strzał, który zdołał jeszcze odbić Krystian Wieczorek i skrzydłowy Mazovii pokonał zdezorientowanego Dariusza Słowińskiego.

W pierwszej fazie drugiej części spotkania dosyć wyraźna przewaga Mazovii. Wielka radość wśród rawian miała miejsce w 53. minucie. Na indywidualną akcję z lewej strony boiska zdecydował się Rafał Różycki. Napastnik Mazovii wpadł w pole karne i został podcięty przez jednego z przeciwników. Sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł najbardziej doświadczony piłkarz Mazovii, czyli 37-letni Rafał Rogalski, który pewnym strzałem tuż przy prawym słupku bramki Startu, wyprowadził RKS na prowadzenie. Goście próbowali jeszcze kilku ataków na bramkę Kopczyńskiego, lecz były one nieskuteczne. Mecz zakończył się wynikiem: Mazovia Rawa Mazowiecka – Start Brzeziny 2:1 (1:1).

Relacja: rksmazovia.plskróty erawa.pl