Roadpol Safety Days również w powiecie rawskim. Zobaczcie jak przebiegło policyjne wydarzenie

erawaPowiat
komentarzy

Roadpol Safety Days to przedsięwzięcie Policji oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, które szczególnie ukierunkowane jest na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

W ramach tej akcji w miniony wtorek (21.09) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej zorganizowali spotkanie, w trakcie którego rozmawiali z młodzieżą o zagrożeniach, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg. Równocześnie promowali bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci komórek ruchu drogowego prowadzili działania zarówno profilaktyczno-edukacyjne jak również prewencyjno-kontrolne, do których wykorzystali wszelki dostępny sprzęt, w tym także mierniki prędkości.

Profilaktycy z rawskiej komendy zorganizowali spotkanie na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białej Rawskiej, gdzie razem z policjantami ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, przedstawicielami WORD-u w Skierniewicach, Inspekcją Transportu Drogowego, przedstawicielami Lasów Państwowych oraz Straży Ochrony Kolei zorganizowali piknik z młodymi kierowcami mający na celu promowanie świadomego i odpowiedzialnego zachowania na drodze. Mundurowi przypominali o zdrowym rozsądku podczas korzystania z pojazdów. Agresywny styl jazdy i brawura to niestety częste przyczyny zdarzeń drogowych.

Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród męskiej części uczniów, cieszył się nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. Podczas spotkania młodzi użytkownicy dróg mogli skorzystać z symulatora dachowania, sprawdzić swoje umiejętności na refleksomierzu, jak również skorzystać z dobrych rad przedstawicieli WORD-u. Każdy chętny mógł także spróbować swoich sił na rowerowym torze przeszkód. Młodzież ochoczo wykonywała slalom przy wykorzystaniu alko i narkogogli.

Z uznaniem napotkało się też stoisko przygotowane przez policjantów, gdzie młodzież dopytywała o służbę w policji i otrzymywała cenne rady. Mundurowi rozdawali kamizelki oraz elementy odblaskowe, które przy zbliżającej się jesiennej aurze będą niezbędne. Funkcjonariusze nie zapomnieli też o zapoznaniu uczniów z dronem wykorzystywanym podczas codziennej służby do ujawniania przewinień kierowców.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentŹródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz