Rodzice przejmują władzę. RKS Mazovia z nowym zarządem i komisją rewizyjną

erawaSport
komentarzy

Zmiany w RKS Mazovia. Po kilku miesiącach walki o klub, rodzice dzieci grających w klubie doprowadzają do zmiany zarządu i komisji rewizyjnej. Obydwa te organy nie otrzymały absolutorium za ubiegły rok. 

W minioną sobotę (12.01) odbyło się walne zebranie członków klubu. Dzięki pomocy radcy prawnego, którego o pomoc poprosili rodzice, spotkanie przebiegało zgodnie ze statutem klubu i decyzje były podejmowane niezwykle szybko.

W trakcie obrad członkowie klubu pochylili się nad rezygnacjami z funkcji prezesa Marcina Mańkowskiego, wiceprezesa Tomasza Stasiewicza oraz członków zarządu Wojciecha Sujki i Jarosława Karasia. Pozostałych panów widniejących w zarządzie, a więc Marcina Koselę i Damiana Rudzkiego odwołano. W tym przypadku wszystkie decyzje podjęto jednogłośnie. 

Na ich miejsce powołano: Bartosza Chinowskiego (25 członków za, 3 wstrzymało się), Artura Dudka (24 za, 4 wstrzymujące się), Marcina Pakułę (25 za, 3 wstrzymujące się), Jerzego Stępniaka (25 za, 3 wstrzymujące się) i Piotra Wróblewskiego (25 za, 3 wstrzymujące się). 

Podobnie rzecz miała się z komisją rewizyjną. Decyzją wszystkich obecnych członków klubu odwołano Krystiana Wieczorka, Kamila Stawińskiego oraz Piotra Bednarka. Ich miejsce zajęły: Monika Bors, Martyna Lemańska i Małgorzata Markowicz. 

Ani poprzedni zarząd, ani komisja rewizyjna nie otrzymały absolutorium zebranych członków klubu. Podczas zebrania nie przedstawiono sprawozdania finansowego, jedynie krótką informację o aktualnej kondycji. Zebrani rodzice zostali poinformowani, że w minionym roku klub odnotował przychody ponad 303 tysięcy złotych, a koszty przekroczyły 326 tysięcy złotych. 

Obecny zarząd zaprasza wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się w najbliższy piątek (18.01) w sali konferencyjnej MDKu o godzinie 19:00. 

Więcej zdjęć z zebrania walnego znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz