Rodzina straciła dobytek życia. W miejscowości Łaszczyn niedaleko Cielądza doszło do poważnego pożaru domu…

erawaPowiat
komentarzy

Rodzina z miejscowości Łaszczyn w powiecie rawskim straciła dorobek życia. Wszystko to skutek poważnego pożaru do jakiego doszło dziś w nocy (18.04). Pożar wybuchł przed godziną pierwszą. W mieszkalnym budynku spało dziewięć osób, w tym sześcioro dzieci. Na szczęście wszyscy domownicy opuścili płonący budynek odpowiednio wcześnie. W powiecie ruszyły już pierwsze inicjatywy, związane z pomocą poszkodowanym.

fot. W gaszeniu pożaru udział brały dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze oraz ochotnicy z OSP.

Jak informuje Państwowa Straż Pożarna, pożar domu wybuchł przed godziną pierwszą w nocy. W ogniu stanęło poddasze mieszkalnego budynku oraz przylegający do niego garaż. Na miejscu pracowały dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze z PSP Rawa Mazowiecka oraz ochotnicy z OSP w Białej Rawskiej, Cielądzu oraz Konopnicy.
– Z relacji świadków dowiedzieliśmy się, że w budynku spało tej nocy dziewięć osób. Trzy osoby dorosłe oraz sześcioro dzieci. Mieszkańcy na szczęście opuścili budynek przed przyjazdem straży – informuje Marcin Szymański z PSP Rawa Mazowiecka.
Spaleniu jak informuje strażak uległa drewniana konstrukcja dachu, okna oraz budowlane materiały, które były składowane w niektórych pomieszczeniach. Zniszczony dom był bowiem w fazie budowlanych prac wykończeniowych. Straty oszacowano na 150 tysięcy złotych.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


W powiecie rawskim ruszyła już pomocowa akcja, w którą od razu włączył się Polski Czerwony Krzyż.
– Tej rodzinie potrzebne jest wszystko. To  co nie uległo spaleniu zostało zalane. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o dostarczanie materiałów budowlanych, produktów chemicznych, ręczników, ubrań, mebli. Można składać także datki – podkreśla Małgorzata Kaczyńska z PCK w Rawie Mazowieckiej.
Trudna sytuacja finansowa wielodzietnej rodziny teraz wygląda jeszcze gorzej. W domu oprócz osób dorosłych mieszkało sześcioro dzieci w wieku od roku do trzynastu lat. Rodzina została tymczasowo zakwaterowana w lokalu zastępczym. Wszystkie dary można dostarczać bezpośrednio do siedziby PCK w Rawie (tel. 46 814 37 57), Urzędu Gminy Cielądz oraz lokalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Okoliczności pożaru ustala policja. Wśród prawdopodobnych i nieoficjalnych przyczyn wymieniane jest zaprószenie ognia.

 

 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz