Rodzinny interes rozbity. Bracia kradli samochody również na terenie powiatu rawskiego

erawaPowiat
komentarzy

Rawscy policjanci rozbili szajkę, która zajmowała się kradzieżą samochodów na terenie województw łódzkiego oraz mazowieckiego. Zatrzymani to bracia z terenu powiatu tomaszowskiego. Obu mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia.

Swój początek sprawa miała w czerwcu bieżącego roku na terenie gminy Biała Rawska, gdzie został skradziony samochód o niezbyt dużej wartości. Podobne kradzieże miały miejsce także na terenie ościennych powiatów.

Jedna z tez policjantów kryminalnych z rawskiej komendy zakładała, że do kradzieży aut o niskiej wartości wykorzystywana jest laweta. Swoje spostrzeżenia mundurowi przekazali innym funkcjonariuszom.

I tak w ubiegłą niedzielę (29.08) około godziny 23:00 policjanci prewencji na ulicy Reymonta w Rawie Mazowieckiej zauważyli lawetę. Funkcjonariusze wiedząc o podejrzeniach kryminalnych postanowili skontrolować pojazd. Kierowca i pasażer nie umieli wyjaśnić mundurowym celu przyjazdu do Rawy. Stróże prawa podczas kontroli wewnątrz auta znaleźli środki odurzające oraz przedmioty i dokumenty pochodzące z pojazdów skradzionych na terenie województw łódzkiego i mazowieckiego.

Bracia w wieku 30 i 33 lat zostali zatrzymani. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania posesji na terenie powiatu tomaszowskiego zabezpieczyli dwa skradzione pojazdy oraz tablice rejestracyjne i dokumenty od skradzionych aut. Mężczyźni sprzedawali częściowo zdemontowane samochody w punktach skupu złomu. Bracia przyznali, że między innymi wykorzystywali okazje, gdy niefrasobliwy właściciel pozostawiał kluczyki w samochodzie.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec przestępczego duetu sąd, na wniosek prokuratora, zastosował trzymiesięczny areszt.
– Przypominamy. Obowiązek zamykania i zabezpieczania pojazdu wynika z prawa o ruchu drogowym. Nigdy nie zostawiaj kluczyków, żadnych dokumentów czy drogiego sprzętu w otwartym samochodzie. Jeśli parkujesz samochód na terenie posesji czy w garażu zawsze zamykaj bramę i nie zostawiaj kluczyków w stacyjce. Przestępcy bardzo szybko wykorzystują takie okazje. Ponadto istnieje możliwość, że pojazd uruchomi osoba nieuprawniona, np. dziecko i tragedia gotowa – mówi mł. asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Previous Image
Next Image

info heading

info contentŹródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz