Rodzinnym piknikiem parafialnym zakończyły się obchody 400-lecia kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Rawie Mazowieckiej. Na eRawa.pl zdjęcia z weekendowych wydarzeń…

erawaMiasto
komentarzy

Parafialny piknik, uroczysta Msza Święta oraz odsłonięcie wyjątkowej tablicy – to tylko niektóre z wydarzeń ostatniego październikowego weekendu, które odbywały się w związku z jubileuszem 400-lecia kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Rawie Mazowieckiej. Trwające od kilku tygodni obchody zostały podsumowane wspólną zabawą, która przy wyjątkowo sprzyjającej aurze odbyła się na dziecińcu domu parafialnego.

„Duży kościół”, bo tak potocznie nazywana jest świątynia usytuowana w centrum miasta, to sakralny obiekt, który ma spore znacznie nie tylko ze względu na swoją architekturę uzupełniającą centrum Rawy, ale także ze względu na swoje funkcje. Od czterechsetleci, istnienie kościoła wpływa na historię i kulturę Rawy Mazowieckiej.
– Połączenie ścisłe bożego domu z domem rozumu, jakim było kolegium, tworzyło piękną harmonię i akcentowało, by człowiek nie zawężał się do jednej ze sfer swego życia i istnienia. Tutaj chciano kształtować tożsamego człowieka, w całym jego bogactwie ciała i duszy – mówił podczas swojej homilii, ksiądz biskup Andrzej Franciszek Dziuba.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Finał obchodów był doskonałą okazją do rozmów także o przyszłości sakralnego obiektu. Obecność zarówno przedstawicieli lokalnego ratusza, jak i Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego, była doskonała okazją do rozmów o niedalekiej rewitalizacji rawskiej świątyni.
– Czekamy na nową transzę środków unijnych, które pozwoliłyby nam odnowić parafię. Całość kosztów to szacunkowo 10 mln zł – informował ksiądz prałat Bogumił Karp.

Do zrobienia jest między innymi kompleksowa wymiana pokrycia dachowego, modernizacja instalacji grzewczych oraz energetycznych, prace renowacyjne przy kościelnych malowidłach, czy wreszcie zagospodarowanie terenu sakralnego obiektu.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz