Rolnik wykopał pocisk artyleryjski. Znaleziskiem zajmą się żołnierze

erawaCielądz, Powiat
komentarzy

Pocisk został znaleziony podczas wiosennych prac polowych. Policjanci przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, przenosić, ani rozbrajać.

Niecodzienne, niebezpieczne znalezisko zostało odkryte dziś (27.03) podczas prac polowych w Wylezinku, w gminie Cielądz. Rolnik przygotowując pole orne na okres wiosenny wykopał przedmiot przypominający pocisk. Powiadomił rawskich policjantów. Dyżurny skierował na miejsce funkcjonariusza grupy minersko-pirotechnicznej, który określił niewybuch jako pocisk artyleryjski 75 milimetrów. O znalezisku zostali powiadomieni również żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, którzy jeszcze dzisiaj mają zabezpieczyć pocisk i unieszkodliwić na poligonie wojskowym przez saperów.

Rozpoczyna się na dobre sezon prac polowych, dlatego też możemy spodziewać się coraz częstszych takich znalezisk. Policjanci przypominają o niebezpieczeństwie utraty zdrowia, a nawet życia w przypadku nieostrożnego, nierozważnego działania. Należy jedynie miejsce takie oznaczyć i powiadomić mundurowych. Pod żadnym pozorem nie dotykać, nie przenosić w inne miejsca.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz