Rowerzysta jadąc chodnikiem spowodował kolizję. Do szpitala trafił 12-letni chłopiec potrącony przez nieostrożnego cyklistę…

Rowerzyści nie powinni podróżować po chodnikach.
erawaMiasto
fot. sxc.hu
komentarzy

Do nietypowego zdarzenia doszło dziś (19.11) na ulicy Katowickiej w Rawie Mazowieckiej. 52-letni rawianin jechał rowerem po chodniku. Nie zachowując odpowiedniej odległości od pieszego, potrącił 12-letniego chłopca, który z obrażeniami trafił do szpitala. Mężczyzna został ukarany 250-złotowym mandatem.

Rawscy policjanci do zdarzenia zostali wezwani tuż po godzinie 10:00. Okazało się, że kolizję spowodował 52-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej, który nieprawidłowo poruszał się rowerem. Mężczyzna jechał bowiem chodnikiem, na którym potrącił chłopca. 12-latek z obrażeniami trafił do szpitala, okazało się jednak, że młody poszkodowany ma tylko stłuczoną nogę i nie musi zostać na obserwacji.  Za nieostrożną jazdę rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 250 złotych.
– Nie można jeździć chodnikiem, rowerzysta jest normalnym kierującym i powinien poruszać się po drodze – mówi Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Wyjątkiem, kiedy miłośnicy jednośladów mogą korzystać z chodników są sytuacje, w których panują wyjątkowo złe warunki atmosferyczne. Chodzi tu głównie o gwałtowne ulewy, mgły, czy śnieżyce. Za samą jazdę jednośladem po trasie przeznaczonej dla pieszych, cyklista może zostać ukarany mandatem w wysokości 50 zł.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz