Rozbój w biały dzień. Zarówno sprawca, jak i poszkodowany zatrzymani przez policję

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Rawscy kryminalni już pół godziny od rozboju zatrzymali jego sprawcę. Mężczyzna ukrył się w osiedlowym sklepie i zza lodówki obserwował policjantów. Pokrzywdzony również został zatrzymany ponieważ był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o rozboju dotarło do dyżurnego rawskiej komendy w miniony wtorek (17.03) około godziny 10:45. Z przekazanej informacji wynikało, że do zdarzenia doszło na przystanku PKS w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

Na miejsce natychmiast wysłane zostały patrole, którym został podany rysopis potencjalnego sprawcy. Mundurowi na miejscu zdarzenia zastali 48-latka, który poinformował, że przechodząc obok trzech mężczyzn, jeden z nich zapytał o papierosa i pożyczkę kilku złotych. Kiedy pokrzywdzony odmówił, jeden z mężczyzn zareagował agresywnie, uderzył go w twarz.

Gdy 48-latek przewrócił się, sprawca kopał go po całym ciele, następnie zabrał telefon komórkowy oraz portfel z gotówką. Pokrzywdzony znał sprawcę. Kryminalni po 30 minutach od zdarzenia namierzyli 40-letniego rawianina. Mężczyzna widząc policjantów schował się w jednym z osiedlowych sklepów, gdzie obserwował ich zza lodówki. Policjanci nie dali się jednak zwieść.

Kryminalni znaleźli przy podejrzewanym telefon komórkowy,  40-latek nie potrafił wyjaśnić jak wszedł w jego posiadanie. Zarówno pokrzywdzony jak i sprawca zostali zatrzymani, byli nietrzeźwi. Policjanci w trakcie podjętych czynności ustalili także, że pokrzywdzony jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Podejrzany za rozbój za kratami może spędzić nawet 12 lat.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz