Rozbudowa rawskiego szpitala trwa. Na kolejne prace przyznano 18 mln dotacji

erawaMiasto
komentarzy
Prace w rawskim szpitalu nie ustają. Częściowe użytkowanie nowego obiektu ma być możliwe z końcem 2024 roku. 

Rozbudowa Szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej wchodzi w kolejny etap. Możliwe jest to dzięki dofinansowaniu 18 mln zł z „Polskiego Ładu”, o które powiat rawski wnioskował w sierpniu tego roku. 
— Uważam, że te pieniądze, naszej rawskiej społeczności po prostu się należały. To jest zwrócenie tych pieniędzy, które w formie podatków wpłacamy do puli centralnej – mówi Starosta Rawski Józef Matysiak.

Prace ziemne związane z budową nowego pawilonu mają ruszyć na przełomie października i listopada. 
— Prowadzone są prace przygotowawcze, plac budowy zostanie zabezpieczony, ogrodzony, zostanie założony monitoring. Przeprowadzona będzie też wycinka drzew, które przeszkadzają w podjęciu dalszych prac – wymienia Katarzyna Zagajewska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej. 

 
W nowym obiekcie zlokalizowane zostaną:
– na parterze: Oddział jednego dnia (12 łóżek szpitalnych w tym jednoizolacyjne) oraz pracownia endoskopii (gastro/kolono/uroskopia oraz sala poznieczuleniowa 4-łóżkowa) – powierzchnia około 761 m2;
– na I piętrze: Oddział Chirurgii Ogólnej (23 łóżka szpitalne w tym jedno izolacyjne) – powierzchnia około 715 m2;
– na II piętrze: Oddział Położniczy (9 łóżek szpitalnych w tym jedno izolacyjne i jedno w salo pooperacyjnej) oraz Blok porodowy z salą cięć i salą porodów rodzinnych (w tym sala wybudzeniowa 1 łóżkowa) – powierzchnia około 710 m2.

W zwolnionych pomieszczeniach, które zajmują wyżej wymienione oddziały, ma zostać utworzony oddział geriatrii i opieki długoterminowej. 

Koszt inwestycji szacowany jest na 21 mln 176 tyś. 471 zł. Udział powiatu w kosztach realizacji zadania wyniesie 15%, czyli ponad 3 mln zł. 

Zgodnie z podpisaną w czerwcu bieżącego roku umową, stan surowy zamknięty powinien zostać wykonany do 20 września 2024 roku, a oddanie parteru do użytkowania do 20 grudnia 2024 roku. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz