Rozkopane drogi będą naprawione, niestety nie wszystkie… Wyjątkiem będzie ulica Mszczonowska, która na gruntowny remont poczeka prawdopodobnie do przyszłego roku…

erawaMiasto
komentarzy

Niedawno informowaliśmy o imprezie, która ma zakończyć inwestycje związaną z modernizacją sieci wodno-kanalizacyjnej w Rawie Mazowieckiej. To ważna informacja głównie dla kierowców, którzy od kilkunastu miesięcy podróżują po mocno rozkopanych drogach. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy od razu odetchną z ulgą. Wyjątkiem ma być ulica Mszczonowska, która teraz będzie naprawiana tylko doraźnie. 

mszczonowska1-1

fot. Ten fragment drogi, na remont musi poczekać do wiosny.

O drogowej sytuacji na ulicy Mszczonowskiej nasi internauci wspominali wielokrotnie. W ostatnich dniach także telefonicznie o zainteresowanie się tą sprawą apelował mieszkaniec Rawy Mazowieckiej. Mężczyzna podkreślał, iż po tej ulicy jeździ się nie tylko niewygodnie, ale przede wszystkim niebezpiecznie.
– Czy Mszczonowska zostanie doprowadzona do stanu, w jakim dałoby się po tej drodze normalnie, bezpiecznie jeździć? Tam w chwili obecnej obowiązuje ruch lewostronny, ponieważ ten tłuczeń, którym uzupełniane są wyżłobienia, jest rozjeżdżany i jedna strona drogi zupełnie się nie nadaje – informował rozdrażniony kierowca.

Niestety dla kierowców korzystających z tej drogi nie ma zbyt dobrych informacji. Ulica nie zostanie gruntownie naprawiona wraz z innymi drogami rozkopanymi podczas modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej. Wszystkie prace ze względu na planowane projekty będą miały charakter doraźny.
– Wyżłobienia będą uzupełniane drobnym tłuczniem, tak, żeby poprawić jakość nawierzchni. Kompleksowe naprawianie teraz nie ma najmniejszego sensu – mówi Anna Idzikowska, naczelnik Wydziału gospodarki komunalnej.

Mszczonowska na remont musi poczekać do wiosny przyszłego roku, kiedy to ulica zostanie odnowiona w ramach większego projektu, o którego zewnętrzne dofinansowanie stara się rawski ratusz. Chodzi o fragment ulicy do torów kolejki wąskotorowej. Na remont pozostałej części jak na razie nie ma pieniędzy.
– Projekt tej inwestycji był tak napisany. Pozostały odcinek ulicy Mszczonowskiej nie będzie remontowany w tym terminie, chyba, że zostaną na ten cel zabezpieczone środki w przyszłorocznym budżecie – dodaje naczelnik Idzikowska.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz