Rozpoczęcie roku szkolnego. Razem z uczniami w jednej z rawskich szkół witała go telewizja TVN…

erawaMiasto
komentarzy

Blisko 2,5 tysiąca uczniów powitało dziś nowy rok szkolny w miejskich szkołach w Rawie Mazowieckiej. Dla młodzieży z Gimnazjum Nr 2 był to niewątpliwie udany początek nauki. W szkole gościła bowiem ekipa Dzień Dobry TVN, ze swoim reporterem Filipem Chajzerem. Na głównej antenie ogólnopolskiej telewizji udało się zaprezentować zmodernizowane lekcyjne sale…

fot. Uczniowie rawskiego gimnazjum dziś w niecodziennym towarzystwie rozpoczęli naukę.

fot. Uczniowie rawskiego gimnazjum dziś w niecodziennym towarzystwie rozpoczęli naukę.

Telewizja w szkole znalazła się nieprzypadkowo. To właśnie w tej placówce realizowane były materiały podczas plebiscytu organizowanego przez producenta słodyczy. Wyrobione kontakty zaprocentowały, dziś ekipa Dzień Dobry TVN nowy rok szkolny witała właśnie w Rawie.
– Jest to efekt ostatniej akcji Milki. Okazaliśmy się być jednym z najmilszych miast w Polsce, więc zadzwoniono do nas z telewizji z pytaniem o możliwość realizacji takiego materiału – mówi Katarzyna Gierach z Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Integracji Europejskiej.

>> Materiał telewizji TVN przygotowany w rawskim gimnazjum można zobaczyć tutaj.

Z telewizją, czy też bez niej, nowy rok szkolny w miejskich szkołach rozpoczęło dokładnie 2446 uczniów, w tym tylko troje sześciolatków, których rodzice skorzystali z możliwości wcześniejszego posłania do zerówki.
– Rzeczywiście jest to mała liczba, choć nasze szkoły już od 4 lat są przystosowane, to znaczy zerówki są ulokowane w podstawówkach. Ludzi jednak nie zmusimy, a same akcje promujące tę reformę były przeprowadzane zbyt późno – informuje Arkadiusz Rataj, inspektor ds. oświaty w Urzędzie Miasta.

Wszystkim uczniom niezależnie od wieku, życzymy wytrwałości w nauce!

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz