Roztopy bez większych komplikacji. Poziom rzek w powiecie rawskim nie wzbudza niepokoju, choć doszło już do małych, lokalnych podtopień…

erawaPowiat
komentarzy

W kraju możliwe lokalne podtopienia, w powiecie rawskim stan rzek nie wzbudza większego niepokoju. Sytuacja po ostatnich roztopach i opadach wydaje się być stabilna. Nie zmienia to faktu, iż tereny bezpośrednio sąsiadujące z rzekami są miejscami zalane wodą. Naturalne rozlewiska to jednak norma o tej porze roku.

W województwie łódzkim, w ostatnich dniach, Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej nie informował o nagłych niebezpieczeństwa hydrologicznych, choć poziom wody w niektórych rzekach jest stale monitorowany i przekracza stany ostrzegawcze (między innymi Bzura oraz Pilica).

W powiecie rawskim jak na razie poziom rzek nie wzbudza niepokoju. Tak przynajmniej wynika z obserwacji Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. Strażacy podsumowując ostatnie dni wskazują tylko na kilka pojedynczych przypadków.
– OSP Biała Rawska interweniowała w miejscowości Krukówka. Tam woda zalała piwnicę budynku mieszkalnego. W innym przypadku strażacy musieli udrożnić zapchany przepływ pod jezdnią, który mógł doprowadzić do lokalnych podtopień – wymienia Marcin Szymański z Powiatowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Na razie mieszkańcy powiatu nie powinni się niepokoić, choć miejscami poziom wody może wyglądać niepokojąco. Na naszych fotografiach rzeka Rawka w miejscowości Żydomice, która jeszcze w miniony weekend wyglądała niezbyt optymistycznie. Dziś poziom wody na szczęście zaczął opadać.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz