Rozweselili szare ulice miasta. W Białej Rawskiej najmłodsi mieszkańcy podczas wyjątkowego pikniku przywitali kolejną porę roku…

erawaKultura
komentarzy

Choć pogoda nie do końca przypomina tę stricte wiosenną, niektórzy tę porę roku przywitali bardzo konkretnie. Mowa o bialskiej młodzieży, która kolorową paradą zapoczątkowała w mieście wiosenny sezon. Barwny korowód na ulicach tego miasta wyglądał naprawdę interesująco. Całość zabawy zakończyło topienie tradycyjnej marzanny…

„Początek wiosny dzień radosny” – tym rymowanym hasłem w Białej Rawskiej przywitano nową porę roku. Specjalny okolicznościowy piknik powstał za sprawą pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Świetlicy Środowiskowej, którzy to wspólnie postanowili rozweselić bialski krajobraz. I choć tradycyjne pożegnanie zimy nie okazało się gwarantem wspaniałej pogody w kolejnych dniach, dobrej zabawy nie brakowało.
– Wspólnie przygotowaną Marzannę zatopiliśmy w naszej rzece Białce, by móc w pełni rozpocząć świętowanie z okazji nadejścia wiosny – mówi Krzysztof Mamczarek, instruktor MGOK’u.

Nad miejskim kąpieliskiem około 50-ciu młodych uczestników wzięło udział w konkursach i animacjach dla dzieci. Nie brakowało klasycznych wyścigów w workach, malowania na asfalcie, czy w końcu słodkiego poczęstunku.
– Dzieci były zadowolone i roześmiane, my również, tym bardziej, że pogoda pomogła nam zrealizować wszystko, co sobie zaplanowaliśmy – dodaje Krzysztof Mamczarek.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfot. MGOK

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz