RPG i planszówki w Gimnazjum nr 2. „Topory” zapraszają na kolejną edycję Dnia RPG…

erawaMagazyn
komentarzy

Na sobotę z grami zapraszają rawskie „Topory” oraz Gimnazjum nr 2. W szkole już po raz VI odbędzie się Dzień RPG. W programie między innymi sesje i konkursy związane z grami RPG oraz sporo atrakcji poświęconych planszówkom i prelekcjom.

12349Konkurs wiedzy o systemach RPG, prelekcja dotycząca historii łuku, czy rozgrywki w ciekawe gry planszowe. Tak w telegraficznym skrócie ma wyglądać kolejne spotkanie z członkami rawskiego stowarzyszenia „Topory”. Tym razem przestrzenią do kreatywnego spędzenia wolnego czasu będzie Gimnazjum nr 2. Co ważne, pomimo sprecyzowanego profilu wydarzenia, organizatorzy swoją propozycję kierują nie tylko do zaawansowanych miłośników gier typu RPG, ale także do tych wszystkich mieszkańców miasta, którzy po prostu lubią grać. Podczas sobotniego spotkania będzie można wypróbować kilka interesujących planszówek, między innymi gry: Neuroshima Hex, Wsiąść do Pociągu, Cytadela, Crocinole, Munchkin, czy popularna Jenga.

Szczegółowy program wydarzenia:
13:00 – rozpoczęcie,
13:10-14:00 – konkurs wiedzy o systemach RPG by Kabira,
równolegle – prelekcja Krótka historia łuku by Loniu,
14:00-15:00 – warsztaty dla MG by Jankoś,
równolegle panel planszówkowy.
15:00-16:00 – opisy systemów RPG ,
równolegle konkurs narracyjny by Etopka & Hunter
16:00 – 20:00 – sesje RPG ,
równolegle planszówki.

Organizatorzy wydarzenia deklarują dużą elastyczność jeśli chodzi o poszczególne punkty programu. Stąd sugestie uczestników w tym temacie są mile widziane. Opisy sesji, konkursu narracyjnego i wybór gier planszowych znajdują się też na facebook’u, w nadchodzącym wydarzeniu. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz