Rusza pierwszy budżet obywatelski w Rawie Mazowieckiej. Więcej o akcji aktywizującej mieszkańców w rozmowie z przedstawicielami ratusza…

erawaMiasto
komentarzy

Jak będzie przebiegała realizacja pierwszego budżetu obywatelskiego w Rawie Mazowieckiej? W poniedziałek (15.06) rusza nabór projektów przygotowanych przez rawian. Przedstawiciele ratusza zapewniają, że każdy wniosek zostanie przyjęty, a pomysł wzięty pod uwagę.

100 tysięcy złotych, tyle będzie wydane na pomysły mieszkańców Rawy Mazowieckiej w ramach budżetu obywatelskiego. Wnioski już od przyszłego tygodnia można składać w Urzędzie Miasta. Po weryfikacji zgromadzonych inicjatyw przez odpowiedni, powołany zespół, rawianie będą głosować na wybrane pomysły. Realizacja zwycięskich projektów zostanie zakończona do końca tego roku.

Przedstawiciele lokalnego ratusza zapewniają również, iż najważniejsze jest mobilizowanie mieszkańców do działania, realizowania ich pomysłów, a także integrowania oraz poznawania się wzajemnie. Jak przekonuje Zbigniew Sienkiewicz, Przewodniczący Rady Miasta Rawa Mazowiecka, jeżeli tylko to rozwiązanie okaże się mieszkańcom potrzebne, kwota kolejnych budżetów obywatelskich będzie rosła.

Czego o tym rozwiązaniu dowiedzieliśmy się od przedstawicieli Urzędu Miasta? Zapraszamy do obejrzenia samorządowej rozmowy dotyczącej budżetu obywatelskiego.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz