Rusza rok szkolny 2021/2022. Rawskie placówki gotowe na kolejne wyzwania

erawaMiasto
komentarzy

Uczniowie z Rawy Mazowieckiej wracają do szkół. Wszyscy mają nadzieję, że będą mogli korzystać z zajęć stacjonarnych. 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w niepewnej rzeczywistości staje się nie lada wyzwaniem nie tylko dla uczniów, rodziców, ale także nauczycieli i jednostek prowadzących szkoły. Podobnie jest w Rawie Mazowieckiej. Jednak, jak zapewnia naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Arkadiusz Rataj – rawskie szkoły są przygotowane i już czekają na swoich podopiecznych. 

W tym roku szkolnym z opieki miejskich przedszkoli skorzysta 485 maluchów, z czego 182 osoby są nowo przyjęte. Do szkół podstawowych uczęszczać będzie 1942 uczniów, w tym 188 w klasach „0” i 214 w klasach I. A w Żłobku Miejskim „Tuptuś” opieką otoczonych zostanie 120 dzieci, z czego 73 to nowi podopieczni. 

Warto także wspomnieć o nauczycielach. 19 sierpnia aż 6 z nich zdobyło awans na stopień nauczyciela mianowanego. Serdecznie gratulujemy. 

Wszystkie placówki oświatowe podlegające Miastu Rawa Mazowiecka zabezpieczone zostały w niezbędne środki zabezpieczające, które mają pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Więcej dowiecie się z rozmowy samorządowej z naczelnikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Arkadiuszem Ratajem. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz