Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Bezpłatna pomoc także dla rawian, choć najbliższa 60 kilometrów stąd…

erawaMagazyn
fot. materiały prasowe akcji
komentarzy

Dziś rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W całym kraju zostały wyznaczone punkty, w których specjaliści będą udzielać bezpłatnych porad. Cała akcja potrwa do 2 marca. Niestety osoby szukające pomocy w Rawie do pokonania będą miały minimum 60 kilometrów. Najbliższy punkt usytuowany jest bowiem w Łodzi.

Tydzień Pomocy Osobom Poszkodowanym Przestępstwem to akcja, dzięki której osoby pokrzywdzone będą mogły bezpłatnie uzyskać pomoc specjalistów. Niestety akcja trwa tylko do soboty i nie w każdym mieście znajduje się punkt osób dyżurujących. Dla mieszkańców województwa łódzkiego, czyli również Rawy Mazowieckiej, wyznaczone zostały trzy miejsca konsultacji. W Łodzi, Pabianicach i Zgierzu. A więc wszystkie są oddalone o kilkadziesiąt kilometrów. Jednak zaletą tych dyżurów będzie to, iż porad będą udzielać nie tylko adwokaci, radcy prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, ale też prokuratorzy, policjanci, kuratorzy sądowi, czy komornicy. Oprócz tego w ramach akcji zorganizowane mają być dodatkowe dyżury z psychologami.

Mieszkańcy Rawy Mazowieckiej do specjalisty mogą się wybrać w tygodniu w godzinach 10:00-18:00, a w sobotę 10:00-13:00 do trzech punktów:

> Stowarzyszenie Bezdomnych i Osób Działających na Rzecz Bezdomnych „Wszyscy Razem – In Corpore” mieszczące się w Łodzi przy ulicy Franciszkańskiej 15
> Liga Integracji Społecznej przy Ośrodku Polityki i Integracji Społecznej w Pabianicach przy ulicy Partyzanckiej 31
> Liga Kobiet Polskich w Zgierzu przy ulicy Jana Pawła II 19.

W organizację akcji włączyło się Ministerstwo Sprawiedliwości, Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Komenda Główna Straży Granicznej i Krajowa Rada Komornicza.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz